فرمانداری دامغان
ENGLISH
جلسه ستاد سرمايه گذاري شهرستان دامغان برگزار گرديد. 1396/01/24
به رياست فرماندار دامغان:
جلسه ستاد سرمايه گذاري شهرستان دامغان برگزار گرديد.
جلسه ستاد سرمايه گذاري شهرستان دامغان به رياست فرماندار و با حضور نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي، مديركل اقتصاد و دارايي استان، معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرماندار، جمعي از اعضاي هيات مديره شركت سرمايه گذار آلماني و ساير اعضاي استاني و شهرستاني با هدف سرمايه گذاري در بخش انرژي هاي پاك و تجديد پذير از جمله نيروگاه بادي در سطح شهرستان در روز چهارشنبه مورخ 23 فروردين ماه سال جاري در محل فرمانداري برگزار گرديد.
فرماندار دامغان ضمن اشاره به ظرفيت هاي سرشار شهرستان، آن را داراي پيشينه تاريخي بيش از 7 هزار ساله خواند كه از تنوع اقليمي بالايي برخوردار بوده و حدود سه پنجم آن را نيز كوير تشكيل داده است. علي اصغر مجد با بيان قرارگيري دامغان در كريدور شمال-جنوب و شرق-غرب شهرستان را داراي قابليت بالايي در زمينه سرمايه گذاري برشمرد بطوريكه متقاضيان زيادي بابت سرمايه گذاري وجود دارند. وي ادامه داد: در زمينه تاسيس نيروگاه بادي و همچنين نيروگاه خورشيدي با توجه به كويرهاي پهناور در سطح شهرستان مي بايست از اين فرصت خدادادي بهره برد و ما نيز با توجه به كارگروه مربوطه در فرمانداري مجدانه پيگير همكاري و هماهنگي امور هستيم. وي ادامه داد: هم ما و هم تمام مديران شهرستان وتك تك مسئولين و همچنين نماينده محترم مردم دامغان نيز در سطح ملي آماده همكاري به جهت پشتيباني از سرمايه گذاران خواهيم بود.
نماينده مردم دامغان نيز ضمن حمايت از طرح هاي سرمايه گذاري به چند نكته اشاره كرده و اظهار داشت: نكته نخست اين است كه در حال حاضر درخواست هاي زيادي به ويژه از كشورهاي اروپايي در زمينه سرمايه گذاري در استان داريم؛ نكته دوم بحث وجود انرژي سرشار بادي در سطح شهرستان است به گونه اي كه دامغان در اين زمينه دومين نقطه در سطح كشور مي باشد. مورد بعدي مكان قرارگيري شهرستان است به گونه اي كه در شاهراه شمال-جنوب و شرق-غرب مي باشد كه اين مهم سود بالايي را براي سرمايه گذاران دربر خواهد داشت. وي ادامه داد: با توجه به ارزان بودن انرژي گاز در ايران علاقه زيادي به سرمايه گذاري در انرژي گاز (سيكل تركيب) وجود دارد ولي بايد نگاهي عميق به قضيه داشته باشيم و با توجه به پاك بودن و همچنين تجديد پذير بودن انرژي هايي از جمله انرژي هاي بادي و خورشيدي هدف دولت و مجلس اين است كه به سمت اينگونه انرژي هاي خدادادي برويم.
 
 
تعداد بازدید: 76
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني فرمانداري: دامغان- خيابان پاسداران- فرمانداري دامغان - كدپستي:3671684464 - ايميل: info.damghan@ostan-sm.ir - تلفن :4-35235411-023 فكس :35244338 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری دامغان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal