فرمانداری دامغان
ENGLISH
جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان دامغان برگزار شد. 1397/01/19
جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان دامغان برگزار شد.
جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان دامغان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان، فرماندار دامغان، مشاور امور اجرایی استاندار و معاون دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
فرماندار دامغان ضمن تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رجب، نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی را نقشه راه برای جهت گیری و اولیت بندی مسئولین خواند تا با ایجاد رونق اقتصادی و افزایش تولید ملی شاهد رونق کسب و کار و اثرات مثبت وضعیت معیشتی مردم باشیم. وی بیان داشت: اولویت امسال ما افزایش فرصت های شغلی در حوزه های مختلف است و این در حالیست که بخش کشاورزی حدود 34درصد از اشتغال شهرستان دامغان را در بر می گیرد بطوریکه از 30هزار هکتار اراضی حدود 17 هزار هکتار را باغات و از این مقدار حدود 15 هزار و 800 هکتار را باغات پسته تشکیل می دهد. مقام عالی دولت در شهرستان با اشاره به ارزش افزوده بالای پسته اظهار داشت: در سال گذشته حدود 40هزار تن برداشت پسته داشتیم که چیزی در حدود 600 میلیارد تومان ارز آوری برای شهرستان بهمراه داشته است. وی ضمن اشاره به کریدور شمال-جنوب و همچنین وجود سد شهید شاهچراغی بعنوان امتیاز برای شهرستان دامغان به معادن این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این شهرستان 36 معدن زغال‌سنگ ازجمله معدن ذغالسنگ البرز شرقی فعال است که بیشترین فعالیت معدنی را به خود اختصاص می‌دهد. مقام عالی دولت در شهرستان اظهار داشت: در سال گذشته حدود 92درصد از تعهدات دستگاه های اجرایی ما در بخش اشتغال محقق شد که از تعداد 1329 نفر 1223 نفر به کار گمارده شدند. وی به افزایش 150 نفری به کار گمارده شدگان در شرکت فولاد کویر در سال 96 نسبت به سال ماقبل آن اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 809 نفر در کاریابی‌های موجود در دامغان برای شغل ثبت‌نام کردند که از این تعداد 274 نفر را زنان و 535 نفر دیگر را مردان به خود اختصاص دادند.
در ادامه این نشست معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری در جلسه کارگروه اشتغال دامغان با اشاره به شعار سال مبنی برحمایت ازکالای داخلی گفت: باید دغدغه تک تک مدیران استان این باشد که از کالای داخلی استفاده کنند. معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری بیان داشت: همانطور که در سال 96 درتکمیل پرونده ها وارائه تسهیلات رتبه اول ودوم را کسب کردیم باید در سال97 نیز در اشتغال روستایی بتوانیم رتبه نخست را کسب کنیم. محمد همتیان معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری ادامه داد: سال گذشته 970 هزار شغل در تعهد دولت بود که سهم استان سمنان بالغ بر 10 هزار و 400 شغل بود که با توجه به تلاش های مدیران دستگاه های اجرایی و همکاری بخش خصوصی بالغ بر 10 هزار و 500 شغل جدید در سال گذشته در استان سمنان ایجاد شد و بیش از 100 درصد تعهدات دولت در ایجاد اشتغال در استان سمنان محقق شده است.
 
 
تعداد بازدید: 36
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني فرمانداري: دامغان- خيابان پاسداران- فرمانداري دامغان - كدپستي:3671684464 - ايميل: info.damghan@ostan-sm.ir - تلفن :4-35235411-023 فكس :35244338 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری دامغان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal