فرمانداری دامغان
ENGLISH
جلسه شورای اداری شهرستان دامغان برگزار گردید. 1397/07/16
با حضور دکتر ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان:
جلسه شورای اداری شهرستان دامغان برگزار گردید.

جلسه شورای اداری شهرستان دامغان با حضور دکتر ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان، مجد فرماندار شهرستان دامغان، متقی مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری، خدایی معاون مدیرکل روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل، گلی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، باهنر مدیرکل امور زندان های استان سمنان و سایر مدیران دستگاه های اجرایی، نظامی و انتظامی شهرستان دامغان در روز دوشنبه مورخ 16 مهرماه سال جاری در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان تبریک هفته نیروی انتظامی و همچنین تبریک روز کودک بیان داشت: شرایط به گونه ای است که با اتحاد و انسجام خوبی که در بین مسئولین این شهرستان است شاهد اتفاقات خوبی بوده ایم و ان‌شاءالله استمرار خواهد داشت. در دوران پر فراز و نشیب انقلاب مان همواره مقاطع گوناگون ای را تجربه کردیم الان هم مقطع متفاوت است که نمی‌توان این مقطع را با هیچ دوره‌ای از انقلاب مقایسه کرد.

اهم سخنان دکتر ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان:

ظاهراً قرار نیست این ملت با توجه به استعداد هایی که دارد و شرایط و منابعی که در اختیار دارد و دیدگاه هایی که به آن معتقد است آرمان هایی که به آنها پایبند است بنا نیست اجازه دهند خیلی در آسایش و آرامشی که برخی فکر می‌کنند باشند، بنابراین می‌بایست همواره آماده باشیم و خود را مجهز نماییم تا در این عرصه تهدید و فشار هم مردم را راضی نگه داریم و کار را پیش ببریم و هم اعتماد عمومی را پررنگ تر کنیم.

ما در فضای بین الملل نقش جدی داریم اینکه نمیتوانند از کنار اظهارنظرهای مسئولان ما بگذارند حکایت از اهمیت ملت و کشور ما دارد که باید هم قدر آن را بدانیم هم متوجه شرایط موجود باشیم.

دولت اقدامات و توفیقات بالایی به دست آورده است از جمله اینکه محکومیت آمریکا در دادگاه لاهه ولی متاسفانه برخی نتوانستند این توفیقات را درک کنند.

هدف بدخواهان نظام و مردم در این اوضاع و احوال سلب اعتماد عمومی از نظام است که تمام ما مسئولین می بایست متعهد به آرمان های مردم که در راستای آرمان‌های انقلاب است گام برداریم، مردم ما همواره متدین و مسلمان و خواستار اجرای احکام الهی بوده اند.

بایستی با احترام خاص به مردم و ارباب رجوع خدمت رسانی نمایید و دقت کنید اراده و خواست ما در مقابل اراده و خواست خدا قرار نگیرد.

ما باید وقت بگذاریم ببینیم مردم چه می خواهند وقت بگذاریم تا رضایت حداکثری مردم را جلب نماییم باید پاسخگو باشیم و شفاف‌سازی نماییم، ما و مردم باید در کنار همدیگر کشور را حفظ کنیم.

بهره گیری از دیدگاه ها و نظرات سازمان های مردم نهاد، خبرنگاران، نشریات و رسانه های جمعی، اصناف و گروه‌های مختلف روحانیون محترم هیئات و همه کسانی که در خدمت رسانی به مردم باید مورد توجه قرار گیرد.

ما مسئولیت را پذیرفتیم و بایستی تحن هر شرایطی قوانین و وظایف خود را بشناسیم.

یکی از نگرانی هایی که در حوزه اداری مردم را آزار داده تبعیض است.

توجه به منافع عمومی و ملی کشور، هر آنچه در اختیار ماست متعلق به مردم است و همه باید با دقت و با رعایت موازین قانونی استفاده شود اقداماتی که انجام می‌دهیم باید اطلاع‌رسانی کافی صورت پذیرد و به نحو موثر به اطلاع مردم عزیز رسانده شود

این روزها به شکل خاص به وضعیت بازار رسیدگی کنید، به مردم در خصوص کافی بودن اجناس بازار و حس آرامش و امنیت موجود در بازار شفاف سازی کنید و اگر مصاحبه نیاز است انجام دهید.

تاکید بر امیدآفرین و توجه به پویایی و نشاط بین مردم.

اجازه نداریم محدودیت‌های فراقانونی ایجاد نماییم از سلیقه های شخصی بپرهیزیم این مورد در حوزه فرهنگی و اجتماعی همواره آسیب زده و نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است.

گزارش دستاوردهای انقلاب و ایجاد امید در بین مردم. مردم امیدوار باشند که به خواست و رای آنها توجه شده از آسیب‌های اجتماعی غفلت نکنیم که می‌تواند بسیار مخرب و سرمنشاء مشکلات گوناگون باشد.

ما به شدت به وحدت کشوری و همچنین استان نیاز داریم، تفرقه منطقه را کنار بگذاریم و توسعه کل استان را نگاه بیندازیم همانطور که استاندار محترم با طرح مسئله ای به عنوان "دیار دارالمرحمه" تلاش کردند به وحدت استان بپردازند استانی که همه ساله میزبان زوار امام رضا علیه السلام می باشد.

در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان دامغان با اشاره به برگزاری مانور بزرگ صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان دامغان که به مناسبت هفته گرامیداشت نیروی انتظامی برگزار گردید بیان داشت همه شبکه های اجتماعی و ماهواره ای تلاش می کردند حضور بسیجیان را کمرنگ جلوه دهند که به حمدلله توطئه های آنها نقش بر آب شد.

فرماندار گفت نیروی انتظامی با وجود ماموریت های متعددی که بر عهده دارد و خصوصاً در زمینه تأمین نظم و امنیت توانسته با قدرت اقتدار خود را حفظ نماید و به حمدلله توانسته ظرفیت خود را در حوزه‌های مختلف بالا ببرد به خصوص در بحث رضایتمندی مردم که احساس آسایش و آرامش عمومی را در پی دارد چرا که امنیت همواره از جایگاه والایی برخوردار بوده است و بدون امنیت امکان فعالیت تقریباً سلب می گردد.

مقام عالی دولت در شهرستان دامغان با اشاره به ظرفیت‌های بالای شهر استان گفت شهرستان دامغان از ظرفیت های بالایی در زمینه های متعدد از جمله گردشگری تاریخی میراث فرهنگی دانشجویی روحانیت و غیره برخوردار است به طوری که حدود 17 هزار دانشجو و درصد بالای قبولی دانش آموزان ما در دانشگاه ها و نزدیک به 98 درصد میزان باسوادی شهرستان، حدود 650 شهید و 1500 جانباز و از همه مهمتر حضور باشکوه مردم در مراحل مختلف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از ظرفیت های شهرستان دامغان می باشد.

در کنار ظرفیت های اجتماعی شهرستان دامغان از ظرفیت های دیگری نیز در حوزه های گوناگون ازجمله کشاورزی داراست به طوری که از حدود 30 هزار هکتار اراضی شهرستان حدود 20 هزار هکتار باغات و از این میزان 17 هزار هکتار را باغات پسته تشکیل می دهند که در این میان دولت محترم تدبیر و امید نیز تسهیلات درخور توجهی فراهم نموده است.

اهم سخنان فرماندار شهرستان دامغان:

به حمدالله پسته به عنوان یک محصول استراتژیک برای شهرستان دامغان به حساب می‌آید که از نظر ارزی و اقتصادی ارزش بالایی را داراست.

در کنار ظرفیت‌های ایجاد شده شهرستان دامغان ظرفیت‌های متعددی بهره می‌برد از جمله موجود معادن نظیر زغال سنگ مس سنگ آهن روی و غیره

از 120 معدن که مجوز گرفتند 80 تای آن فعال هستند و دارای وضعیت مناسبی می باشد.

حوزه صنعت نیز یکی دیگر از ظرفیت های شهرستان دامغان باشد شرکت فولاد کویر دامغان در سال 96 فاز اول آن با حضور دکتر جهانگیری افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و فاز دوم آن نیز بالغ بر 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که این شرکت نقش به سزایی در زمینه تولید و اشتغال شهرستان دارد.

دولت محترم با وجود اینکه در شرایط خاصی قرار دارد از سال 96 اعتبارات قابل توجهی را در کنار اعتبارات استانی اعتبارات متوازن و نفت اختصاص داده است.

فاز نخست باند دوم محور دامغان معلمان به طول 55 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 64 میلیارد تومان در حال اجرا است.

مراکز سلامت، خانه پزشک، مراکز آموزش بهورز که در سطح شهرها و روستاها 29 مجموعه است، با اتمام این پروژه ها تا 50 سال آینده شهرستان دامغان از خانه های بهداشت بی نیاز می شود.

در مناطق روستایی دولت در کنار قیر رایگان، اعتبارات کلانی را از مالیات بر ارزش افزوده اختصاص داده است.

سالن های ورزشی، استخر شنا، اجرای سیستم های نوین آبیاری، اجرای سیستم های فاضلاب شهری در دامغان و کلاته رودبار، بخش مخابرات، بخش توزیع برق، بخش میراث فرهنگی، بخش بیمه سلامت شاید برخی از اعتباراتی باشد که دولت اختصاص داده است.

از دستگاههای اجرایی تقاضا می کنم به منظور اطلاع رسانی اقدامات دولت محترم اقدامات لازم را از جمله با نصب بنر و غیره به اطلاع عموم مردم شریف شهرستان دامغان برسانند.

در ادامه این نشست دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دامغان بیان داشت: به حمدلله با زحمات فرماندار محترم بعنوان رئیس شورای تامین شهرستان و همکاری سایر مدیران شاهد امنیت خوبی در سطح شهرستان می باشیم. وی با اشاره به اینکه در این مقطع زمانی نیاز به همدلی و همنوایی بیشتری بین مردم و مسئولین می باشد گفت: از دستگاه‌های اجرایی به خصوص آنهایی که در بخش خدماتی هستند، دانشگاه ها و غیره می خواهم امید بخش به مردم باشند و فضای کشور نیاز به همدلی و همنوایی و اتحاد می‌باشد که مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره نمودند.

 
 
تعداد بازدید: 50
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني فرمانداري: دامغان- خيابان پاسداران- فرمانداري دامغان - كدپستي:3671684464 - ايميل: info.damghan@ostan-sm.ir - تلفن :4-35235411-023 فكس :35244338 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری دامغان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal