فرمانداری دامغان
ENGLISH
جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار دامغان برگزار گردید. 1398/04/18
در جریان سفر یکروزه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به دامغان:
جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار دامغان برگزار گردید.

در جریان سفر یکروزه دکتر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به شهرستان دامغان و جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار دامغان:

✳️ مجد، فرماندار دامغان در جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اعضای شورای اسلامی و شهرداری دامغان:

🔸 از حضور دکتر فخری معاون محترم استاندار در شهرستان دامغان و بازدید از پروژه های حوزه شهری دامغان تقدیر و تشکر می کنم.

🔸 خوشبختانه امروز در سایه تعاملات، همدلی و همراهی که در بین مسئولین شهرداری، شورای شهر و شهرستان دامغان وجود دارد، اقدامات بسیار بزرگی در این شهرستان به وقوع پیوسته که بخش هایی از آن امروز با حضور دکتر فخری معاون محترم استاندار مورد بازدید قرار گرفت.

🔸 مجتمع تجاری عقیق، بهسازی پارک ملت، کاروانسرای دامغان، طرح های باز آفرینی شهری و مرکز مانیتورینگ شهری دامغان از جمله مواردی بود که امروز مورد بازدید قرار گرفت.

🔸 مردم عزیز شهر دامغان همواره از مجموعه شهرداری و شورای شهر به واسطه اقدامات مطلوب صورت گرفته، قدردان هستند اما همچنان کمبودها و نواقصی وجود دارد که نیازمند توجه ویژه می باشد.

🔸 برگزاری این چنین نشست ها و بازدید ها، با محوریت هماهنگی بیشتر قطعا توسعه هرچه بیشتر شهرستان دامغان را به همراه خواهد داشت.

🔸 در سفر ریاست محترم‌جمهوری به استان، مبلغ 4میلیارد و 500 میلیون تومان برای مجموعه های تاریخی تپه‌حصار، تاریخانه و چشمه علی درنظر گرفته شده که نیاز است تا میراث فرهنگی استان برای جذب و هزینه کرد این اعتبارات برای توسعه این‌ مجموعه ها تلاش ویژه ای را در دستور کار قرار دهد‌.

✳️ شکریان، مدیرکل دفتر فنی استانداری سمنان در جلسه معاون عمرانی استاندار سمنان با اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری دامغان:

🔸 شهرداری دامغان در مباحث فضای سبز، خدمات شهری، عمران و ایمنی، ترافیکی و شهرسازی پیشرو و پیشقدم بودند که جای تقدیر و قدر دانی دارد.

🔸 در طی چند سال اخیر که در دفتر فنی استانداری سمنان حضور دارم، شهرداری دامغان در شاخص های ارزیابی همواره رتبه نخست را در استان به خود اختصاص داده است.

🔸 طرح جامع شهری دامغان طرحی جدید است و بر مبنای تراکم جمعیتی شهر، سرانه های خدماتی، بهداشتی، ایمنی و مباحث ترافیکی در آن دیده شده است.

🔸 افزایش تراکم شهر دامغان باید در قالب مطالعات مشاور طرح و در نقاطی از شهر که ظرفیت وجود دارد انجام شود.

🔸 شهرداری می تواند با اتصال دوربین های ترافیک شهری به دوربین های انتظامی در راستای درآمد زایی گام بردارد.

✳️ شهاب، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری سمنان در جلسه معاون عمرانی استاندار سمنان با اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری دامغان:

🔸 از شهرداری دامغان به جهت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای امورات عمرانی حوزه شهری، زیرساخت ها و توسعه شهری تقدیر و تشکر می کنم.

🔸 بالغ بر 180 میلیون تومان در بحث ماده 23 جرائم، به شهرداری دامغان در سال 97 اختصاص داده شده است.

🔸 63 میلیارد تومان میزان بدهی دستگاه های اجرایی استان به مجموعه شهرداری های استان است که بالغ بر 10 میلیارد تومان آن متعلق به شهرداری دامغان است.

🔸 نیاز است تا شهرداری دامغان از اسناد تسویه برای وصول مطالبات خود اقدام ‌کند.

✳️دکتر فخری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در جلسه با اعضای شورای شهر و شهرداری دامغان:

🔸امروز از حضور در شهر باستانی، تاریخی و زیبای دامغان با مردمان خوب و مهربان آن بسیار خرسندم.

🔸امروز از برخی اقدامات شهرداری دامغان بازدید کردم که مواردی همچون مجتمع تجاری عقیق که نمونه بارز و موفق استفاده از بخش خصوصی در راستای درآمد زایی و تقویت مالی شهرداری ها است، بسیار لذت بردم و نیاز است تا این ‌موارد نشر داده شود تا سایر شهرداری ها نیز از این مهم استفاده کنند.

🔸 معمولا اقدامات عمرانی ما کمتر به مباحث ورزشی، تفریحی و فرهنگی بانوان توجه دارد که طرح پارک بانوان دامغان یکی دیگر از موارد موفق حوزه مدریت شهری در این شهر است که نیاز است تا دفتر امور شهری و شوراها با برگزاری همایش شهرداران در این شهر، ضمن بازدید شهرداران از اقدامات حوزه شهری دامغان، از این‌ تجارب ارزشمند در سطح استان استفاه شود.

🔸 زلزله به واقع هشدار و اخطاری برای همه‌ ما است که همواره در برابر اینگونه حوادث آمادگی کامل داشته باشیم و احداث و تجهیز سوله مدیریت بحران دامغان نیز از دیگر اقدامات ارزنده حوزه امور شهری است که در کنار این‌ مهم می توان از ظرفیت این سالن برای اجرای برنامه های ورزشی، فرهنگی و جشنواره ها نیز بهره برد.

🔸از اینکه کاروانسرایی در شهر باستانی دامغان قرار دارد و استفاده مطلوب از ان صورت نگرفته و به مخروبه ای تبدیل شده است، ابراز نگرانی کرده و به هیچ‌عنوان خوشایند نیست و باید در اسرع وقت طی برگزاری جلسه ای تخصصی با حضور میراث فرهنگی استان، بحث تعیین تکلیف و رسیدگی به این‌مجموعه و غار شیربند و واگذاری آن به بخش خصوصی انجام شود.

🔸 خوشبختانه بستر لازم برای یک حرکت رو به جلو برای عمران و آبادانی شهر دامغان وجود دارد و نیاز است تا شهرداری جهت بهسازی و باز آفرینی بافت فرسوده شهر دامغان اقدام‌ کند.

🔸ثبات مدیریت و تعامل بین شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر یکی از عوامل بسیا تاثیرگذار در انجام اقدامات مطلوب در حوزه شهری توسط شهرداری است که خوشبختانه این مهم در شهر دامغان به وضوح دیده می شود.

🔸 برای محل هایی که ظرفیت افزایش تراکم وجود دارد، شهرداری از طریق مطالعات مشاور اقدام کرده و ما نیز آمادگی داریم تا تراکم در محل های مورد نیاز را در کمیسیون ماده پنج افزایش دهیم.

🔸 پسته در شهرستان دامغان یک برند کامل و شاخص است و به طور قطع از برگزاری هرچه بهتر و مطلوب تر جشنواره پسته در این شهرستان حمایت خواهیم کرد.

🔸 از مردم خوب و مهربان شهرستان دامغان، اقدامات مسئولین شهری، شهردار و اعضای شورای شهر و جناب آقای مجد که از فرمانداران خوب، پیگیر و دلسوز استان هستند تقدیر و تشکر می کنم.

تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني فرمانداري: دامغان- خيابان پاسداران- فرمانداري دامغان - كدپستي:3671684464 - ايميل: info.damghan@ostan-sm.ir - تلفن :4-35235411-023 فكس :35244338 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری دامغان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal