فرمانداری دامغان
ENGLISH
جلسه هماهنگی سند دار کردن (طرح حد نگاری یا کاداستر) اراضی کشاورزی شهرستان دامغان برگزار شد. 1398/05/06
جلسه هماهنگی سند دار کردن (طرح حد نگاری یا کاداستر) اراضی کشاورزی شهرستان دامغان برگزار شد.

جلسه هماهنگی سند دار کردن (طرح حد نگاری یا کاداستر) اراضی کشاورزی شهرستان دامغان به ریاست مجد فرماندار شهرستان دامغان و با حضور حسن بیکی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مرادی مدیر امور اراضی استان در روز پنجشنبه مورخ 3 مرداد ماه سال جاری در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه که دهیاران بخش های مرکزی و امیرآباد شهرستان نیز حضور داشتند درخصوص کلیات طرح حدنگاری اراضی توضیحاتی از جانب مجری طرح شرکت مهندسین مشاور مهاب قدس ارائه گردید.

فرماندار دامغان با بیان اینکه طرح حدنگاری اراضی کشاورزی شهرستان در سطح 46200 هکتار صورت خواهد گرفت این موضوع را از اهمیت بالایی برشمرد و بیان داشت: این طرح که قرار است بصورت ملی در سراسر کشور انجام شود از مزایای زیادی برخوردار است ازجمله بحث مدیریت بهینه کشاورزی و بهینه سازی الگوی کشت، مدیریت کشاورزی بصورت دقیق، رفع تداخلات اراضی و مزایای زیاد دیگر که نشانگر اهمیت طرح کاداستر اراضی کشاورزی می باشد. مقام عالی دولت در شهرستان، بخش کشاورزی را عاملی مهم در شرق استان و شهرستان دامغان و دارای زمینه های رشد بالایی برشمرد و از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها خواست همکاری لازم را در تکمیل فرم های توصیفی داشته باشند.

در ادامه مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به محصول پسته بعنوان یک برند برای شهرستان دامغان بیان داشت: امروز بیش از 17هزار هکتار سطح زیر کشت پسته در دامغان می باشد و با توجه به رشد روزافزون علم و فناوری می توانیم تولید پسته را حتی به دو برابر نیز برسانیم. وی در ادامه سخنان خود با اشاره به کشت های گلخانه ای گفت: سبزی و صیفی جات می بایست در محیط های کنترل شده کشت شوند تا ضمن مصرف بهینه آب از بهره وری بالاتری نیز برخوردار باشند. میرعماد با بیان اینکه بیش از 3 میلیارد و 320 میلیون تومان برای طرح کاداستر هزینه شده است افزود: با انجام این طرح ان شاا... تمام اراضی کشاورزی شهرستان سنددار خواهد شد. وی تصریح کرد: در سال گذشته مبلغ 3 میلیارد برای سه قنات در شهرستان دامغان هزینه شد، 40 کیلومتر کانال آبرسانی 3 و 4 صورت گرفت و در بحث یارانه نهال نیز اقدامات خوبی از جانب دولت محترم انجام پذیرفت.

در ادامه نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از فرماندار و مدیران مربوطه پیرامون پیگیری های لازم به طرح کاداستر اشاره کرد و بیان داشت: با اجزای این طرح اختلافات به صفرخواهد رسید و تحت هیچ شرایطی امکان تداخل و اختلاف وجود نخواهد داشت. وی از مسئولین بویژه بخشداران و دهیاران خواست در این راه مجدانه همکاری نمایند و افزود: امسال مبلغ 8 هزار میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق برای آب روستایی اضافه کردیم. نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر کشت گلخانه ای بیان داشت: هر هکتار گلخانه برای 15 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند و می توانیم با افزایش سطح زیر کشت گلخانه ای در شهرستان ازجمله شهرهای کلاته و دیباج، جمعیت را افزایش دهیم که خود عامل مهم توسعه می باشد.

تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني فرمانداري: دامغان- خيابان پاسداران- فرمانداري دامغان - كدپستي:3671684464 - ايميل: info.damghan@ostan-sm.ir - تلفن :4-35235411-023 فكس :35244338 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری دامغان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal