فرمانداری دامغان
ENGLISH
جلسه مشترک اعضای ستاد انتخابات استان سمنان و شهرستان دامغان برگزار گردید. 1398/07/10
با حضور دکتر خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری:
جلسه مشترک اعضای ستاد انتخابات استان سمنان و شهرستان دامغان برگزار گردید.

جلسه مشترک اعضای ستاد انتخابات استان به میزبانی فرمانداری دامغان و با حضور مسئولین کمیته های ستاد انتخابات شهرستان دامغان با حضور دکتر خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان در صبح روز دوشنبه مورخ 8 مهرماه سال جاری برگزار گردید.

خجسته پور ، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و شهرستان دامغان :

🔸 انتخابات آتی، اولین انتخاباتی است که در چله دوم و گام دوم انقلاب در حال برگزاری است و دشمنان منتظر عملکرد ما در این انتخابات هستند.

🔸 در خصوص تک تک اقدامات مرتبط با انتخابات ، دقت ویژه و کامل انجام شود.

🔸 اصل برای ما در انتخابات آتی، رعایت اصل بی طرفی است و اعضای ستاد انتخابات و کسانیکه در بحث انتخابات وارد می شوند، له یا علیه فردی نباید موضع گیر داشته باشند.

🔸 ما باید طوری رفتار کنیم تا افراد بیشتری در این عرصه حضور پیدا کرده و عرضه رقابتی شود.

🔸 اگر احساس بی طرفی مجریان انتخابات در بین مردم نشر پیدا کند، مشارکت و حضور مردم نیز در پای صندوق رای افزایش پیدا خواهد کرد.

🔸 روند انتخابات را به گونه ای به جلو ببرید تا بحث سلامت انتخابات به صورت کامل رعایت شود و رعایت اصل بی طرفی یکی از مولفه های سلامت انتخابات است.

🔸 ستاد امنیت انتخابات با ترکیب ابلاغی تشکیل و جلسات به صورت مستمر برگزار شود.

🔸 در جلسات ستاد امنیت، طرح امنیتی در جهت حفظ امنیت انتخابات در استان و شهرستان تدوین شود.

🔸 رقابت، مشارکت، سلامت و امنیت شعار اصلی ما در بحث برگزاری انتخابات است و به آن به صورت ویژه توجه خواهیم داشت.

🔸 تلاش شود تا صفر تا 100 اهم اقدامات و موارد

انتخابات، در استان انجام شود.

🔸 اعضای ستاد انتخابات صرفه جویی در هزینه ها را در بحث انتخابات در دستور کار قرار دهند و دستگاه های اجرایی نیز نیروی انسانی و تجهیزات خود را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات، در اختیار فرماندار و ستاد انتخابات شهرستان قرار دهند.

🔸 در بحث اجرای انتخابات آتی، همانگونه که مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت جوانان تاکید دارند، به سمت جوانگرایی گام برداریم.

🔸 در این ‌مسیر همچنین برای اعضای شعب و نمایندگان فرماندار، از بانوان توانمند، متعهد و متخصص استفاده شود.

🔸 زمانیکه که 24 فرآیند از 25 فرآیند انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود، تلاش کنید در این امر از جوانان تحصیل کرده، متخصص استفاده کرده تا با علم و منطق نسبت به موارد و مباحث احتمالی پاسخگو باشند.

مجد ، فرماندار دامغان در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و شهرستان دامغان :

🔸 انتخابات همواره در کشور ما در ادوار مختلف از اهمیت بالایی برخوردار بوده که انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی نیز از این مهم ‌مستثنی نیست.

🔸 تلاش و سعی ما بر این است با برنامه ریزی هایی که در حوزه های مختلف داریم، شاهد مشارکت حداکثری مردم پای صندوق های رای باشیم.

🔸 ما تلاش داریم تا در نهایت بی طرفی، صیانت از آراء مردم را در دستور کار داشته باشیم.

🔸 در شهرستان دامغان همواره مشارکت بالایی در بحث انتخابات داشتیم که مشارکت 86.7 درصدی مشارکت مردم در انتخابات گذشته ریاست جمهوری نشان از این مهم دارد.

🔸 دستیابی به درصد مشارکت بالا ، نیازمند برنامه ریزی در حوزه های مختلف است و در همین راستا ستاد انتخابات شهرستان با 7 کمیته تشکیل شده است.

🔸 برای انتخابات آتی در این شهرستان، تاکنون 93 صندوق رای در نظر گرفته شده است.

متقی ، مدیر کل دفتر سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری سمنان و دبیر ستاد انتخابات استان در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و شهرستان دامغان :

🔸 بنا بر دستور دکتر خجسته پور ریاست ستاد انتخابات استان، جلسات ستاد انتخابات در حوزه های انتخابیه استان نیز به صورت متناوب برگزار خواهد شد و امروز نیز در شهرستان دامغان این مهم انجام شده است.

🔸 انتخابات در شهرستان دامغان در دو بخش مرکزی و امیرآباد برگزار می شود.

🔸 در ادوار گذشته ما شاهد افزایش حضوز و روند رو به رشد مشارکت مردم در انتخابات بودیم که امیدواریم در انتخابات آتی نیز شاهد افزایش مشارکت نسبت به انتخابات ریاست جمهوری در سال 1396 باشیم.

🔸 میانگین آرا در شعب شهرستان دامغان در دهمین دوره مجلس، 560 رای بوده است.

🔸 بر اساس جلسات کارشناسی انجام شده، 93 شعبه اخذ رای برای شهرستان دامغان تاکنون در نظر گرفته شده است

‍‍ ‍‍ ‍ معنوی، مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری و رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و شهرستان دامغان :

🔸 از 25 فرآیند برگزاری انتخابات، تا این لحظه مقرر گردیده است تا 24 فرآیتد به صورت الکترونیکی برگزار گردد که این مهم اهمیت کمیته فناوری اطلاعات را بیش از پیش نمایان می‌کند.

🔸 استان سمنان به دلیل عملکرد خوبی که در ادوار گذشته داشته است، به عنوان استان پیشنهادی برای برگزاری انتخابات تمام مکانیزه از سوی وزارت کشور انتخاب شده است.

🔸 استفاده از سامانه احراز هویت برخط در انتخابات آتی از سوی شورای نگهبان پذیرفته شده است و به عنوان یکی از شاخصه های انتخابات آتی باید از آن دفاع کرد.

🔸 بازدید میدانی از شعبات شهرستان ها و حوزه های انتخابیه در دستور کار کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان قرار دارد و انجام خواهد شد.

🔸 استان سمنان از نظر پوشش خطوط ارتباطی تلفن ثابت، تلفن همراه و اینترنت در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد و برای رفع کمبودها، بازدید میدانی انجام خواهد شد.

🔸 شهرستان دامغان در بحث برگزاری انتخابات در بحث الکترونیک از حوزه های انتخابیه مطلوب ما در استان بوده که توقع داریم این جایگاه در انتخابات آتی نیز ارتقاء یابد.

🔸فرمانداری های شهرستان ها در خصوص انتخاب کاربران رایانه در سطح شعب نظارت ویژه داشته باشند.

قندالی، مدیر کل ثبت احوال استان و عضو ستاد انتخابات استان سمنان در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و شهرستان دامغان :

🔸 شهرستان دامغان در بحث ترغیب شهروندان به جهت دریافت کارت ملی هوشمند یکی از شهرستان های بسیار خوب استان بوده است.

🔸 امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و ما شاهد تسریع در مراجعه مردم باقی مانده برای دریافت کارت ملی هوشمند باشیم.

🔸 در بحث شناسنامه های مفقودی نیز از هم اکنون شاهد حضور افراد فاقد شناسنامه هستیم و انشالله در این موارد مشکلی را در شهرستان دامغان نخواهیم داشت.

چتری ، مدیر کل اداری و مالی استانداری و نماینده کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات استان در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و شهرستان دامغان:

🔸 از مسئولین و اعضای ستاد انتخابات شهرستان دامغان به جهت همکاری در امر پشتیانی مطلوب تاکنون تقدیر و تشکر دارم.

🔸 تاکنون مشکلی در خصوص پشتیبانی و موارد مرتبط با این کمیته در شهرستان دامغان نداشتیم.

مبین ، مدیر کل حراست استانداری و رییس کمیته حراست و استعلامات ستاد انتخابات استان در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و شهرستان دامغان :

🔸 همکاران و اعضای ستاد انتخابات شهرستان در نوع عملکرد خود در برهه برگزاری انتخابات دقت ویژه داشته باشند تا شائبه ای برای افراد دینفع در انتخابات ایجاد نشود.

🔸 مهم ترین و معتبر ترین اخبار انتخاباتی شهرستانها باید از طریق فرمانداری منتشر و اطلاع رسانی شود چرا که این مهم برای تمامی شهروندان مورد توجه واقع خواهد شد.

🔸 از حضور افراد غیر مرتبط در ستاد انتخابات شهرستان در محل فرمانداری در روز انتخابات به صورت جدی جلوگیری شود و برای اجرای این مهم نیز کارت تردد صادر خواهد شد.

یحیائی ، معاون روابط عمومی ، تشریفات و امور بین الملل استانداری و رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و شهرستان دامغان :

🔸 در بحث اطلاع رسانی، فرآیند درج اخبار مرتبط با انتخابات در پرتال های اطلاع رسانی استانداری و وزارت کشور در حال انجام است.

🔸 جلسه همکاران متناظر کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان و شهرستانها ، طی هفته آینده جهت هماهنگی های بیشتر برگزار خواهد شد.

🔸 فراخوان ساماندهی فضای مجازی در سطح استان ارسال شده و کانال ها و گروهای

پرمخاطب استان تاکنون ثبت نام نموده اند و طی برگزاری جلسه ای با حضور این افراد، تلاش داریم تا بتوانیم از این پتانسیل قوی در بحث انتخابات نیز بهره مند شویم.

🔸 پرتال ویژه انتشار اخبار انتخابات در سایت وزارت کشور در نظر گرفته شده است.

🔸 تولید موشن گرافیک مرتبط با انتخابات در دستور کار قرار داشته و انجام خواهد شد.

🔸 تاکنون 3 خبر تولیدی درحوزه انتخابات از سوی ستاد انتخابات شهرستان دامغان در سایت استان بارگذاری شده است.

 

همچنین جلسه قانون خوانی آخرین اصلاحیه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به ریاست خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و رئیس ستاد انتخابات استان و با حضور اعضای ستاد انتخابات و فرمانداران- سالن جلسات فرمانداری دامغان

خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان در جلسه قانون خوانی آخرین اصلاحیه قانون انتخابات با حضور اعضای ستاد انتخابات استان و فرمانداران:

🔸 تنها چند ماه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی فرصت باقی است، انتخاباتی که قطعا می تواند سرنوشت کشور را در حوزه تقنینی به مدت 4 سال مشخص کند و ما قوانینی را داشته باشیم که نفع مملکت و مردم و دفاع از ارزشها باشد.

🔸 ما به عنوان متولیان امر برگزاری انتخابات، لازم است خودمان را برای برگزار انتخاباتی با مولفه های رقابت، مشارکت، سلامت و امنیت اماده کنیم.

🔸 مهم ترین ابزار ما در بحث برگزاری انتخابات، قانون انتخابات است و اگر به این امر خود را مجهز کنیم، از صفر تا صد مباحث انتخابات را می توانیم با اشرافیت کامل به پیش ببریم و هیچ کس نمی تواند کوچکترین خدشه ای در بحث برگزاری انتخابات وارد کند.

🔸 برگزاری جلسات مشترک بین ستاد انتخابات استان و شهرستان ها در محل فرمانداری ها و دیدار با اعضای متناظر کمیته استانی در شهرستان ها باهدف پیگیری مباحث و موارد مرتبط از نزدیک در دستور کار قرار دارد.

🔸 امروز اولین جلسه مشترک در شهرستان دامغان برگزار شد و طی هفته های آتی مشابه این جلسات در مراکز حوزه های انتخابیه برگزار خواهد شد.

🔸 این جلسات در شهرستان شاهرود با حضور اعضای ستاد انتخابات شاهرود و میامی، شهرستان سمنان با حضور اعضای ستاد انتخابات سمنان، مهدیشهر و سرخه و همچنین در شهرستان گرمسار با حضور اعضای ستاد انتخابات گرمسار و آرادان برگزار می شود.

🔸 یادگیری و کاربرد علومی که به صورت مباحثه آن را فرا گرفتیم، برای ما باقی مانده است و در این راستا جلسه قانون خوانی با حضور اعضا ستاد انتخابات و فرمانداران با هدف رفع ابهامات، دریافت پاسخ ها و همچین بحث پیرامون موارد قانونی، برگزار می شود تا بتوانیم به صورت کامل به قانون مجهز شویم.

🔸هدف ما از برگزاری این ‌جلسات مطالعه و بازخوانی مجدد ‌کامل قانون ‌انتخابات است.

🔸اجرای قانون ‌در انتخابات بسیار حائز اهمیت است به طوریکه اجرا و یا عدم‌ اجرای حتی یک ‌ماده واحده قانون، ‌می تواند انتخابات در یک شهرستان را زیر سوال ببرد.

 
تعداد بازدید: 80
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني فرمانداري: دامغان- خيابان پاسداران- فرمانداري دامغان - كدپستي:3671684464 - ايميل: info.damghan@ostan-sm.ir - تلفن :4-35235411-023 فكس :35244338 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری دامغان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal